Resultat 2012

Plats Klubb Guld Silver Brons
1 Frölunda 12 6 10
2 Partille 5 2 4
3 Kärra 4 7 7
4 Kungälv 4 5 6
5 Bohus 4 4 5
6 Lindome 4 4 1
7 Billdal 3 5 7
8 Torslanda 3 2 2
9 Mölnlycke 2 3 3
10  Se-Jong Floda 2 1 5
11 Stenungsund 2 1 3
12 Mölndal 2 1 1
13 Ale 1 3
14 Trollhättan 2
15 Fighter 1 2
16 Kungsbacka 4

 

Kamp

Flickor Miniorer NYB -130

Guld: Amra Softic, Ale

Silver: Elisabeth Zastenker, Billdal

Brons: Clara Stenport Wetter, Billdal

 

Flickor Miniorer NYB -140

Guld: Naemi Johansson, Frölunda

Silver: Emilia Wedberg, Mölnlycke

Brons: Felicia Frödin, Mölndal

Brons: Julia Liljenberg, Frölunda

 

Flickor Miniorer NYB +140

Guld: Malin Petersson, Frölunda

Silver: Amanda Matsson, Trollhättan

Brons: Melina Softic, Ale

Brons: Jennifer Dölen, Kärra

 

Flickor Miniorer MA -130-140

Guld: Angelica Högberg, Lindome

Silver: Victoria Fagrell, Mölnlycke

Brons: Matilda Skoglund, Kungälv

 

Flickor Miniorer MA +140

Guld: Kordin Baker, Kungälv

Silver: Therese Högberg, Lindome

Brons: Malin Stiernström, Kärra

Brons: Frida Sigemyr, Lindome

 

Pojkar Miniorer NYB -140

Guld: Emrik Börjesson, Frölunda

Silver: Emil Green, Frölunda

Brons: Liam Hallonqvist, Frölunda

Brons: Viktor Lagerström, Fighter

 

Pojkar Miniorer NYB -150

Guld: Luka Kovecvic, Bohuslän

Silver: Hampus Wittholt, Lindome

Brons: Theo Holmqvist, Se-Jong

Brons: Anton Liljedahl, Billdal

 

Pojkar Miniorer NYB +150

Guld: Jakob Wickman, Frölunda

Silver: Joel Edström, Frölunda

Brons: Calle Åman, Se-Jong

Brons: Elias Andersson, Kärra

 

Pojkar Miniorer MA -140

Guld: Erik Sjöback, Partille

Silver: Carl Markus Emanuelsson, Torslanda

Brons: Aran Ahmad, Kungälv

Brons: Willy Throlin, Stenungsund

 

Pojkar Miniorer MA -150

Guld: Amadeus Cedergren, Lindome

Silver: Kerim Kapitanovic, Kärra

Brons: Max Bryggman, Bohuslän

Brons: Marcus Berggren, Kungsbacka

 

Pojkar Miniorer MA +150

Guld: Anton Johansson, Kärra

Silver: Niklas Olsson, Kungälv

Brons: Jonatan Elkadi, Frölunda

Brons: Willhelm Herlenius, Billdal

 

Flickor Kadetter NYB -160

Guld: Ingrid Hassel, Se-Jong

Silver: Anja Zethraeus, Fighter

 

Flickor Kadetter NYB +160

Guld: Michelle Eriksson, Stenungsund

Silver: Sarah Norbeg, Kungälv

Brons: Terese Widjesjö, Stenungsund

 

Flickor Kadetter MA -150

Guld: Saghar Mazandarani, Mölnlycke

Silver: Omnia Yousofi, Bohuslän

Brons: Laurine Boukhari, Bohuslän

 

Flickor Kadetter MA -160

Guld: Kiara Hellman, Stenungsund

Silver: Nivin Boukhari, Bohuslän

Brons: Alice Brännudd, Ale

 

Flickor Kadetter MA +160

Guld: Moa Hansson, Partille

Silver: Kelly Chung, Mölndal

Brons: Ellen Johansson, Mölnlycke

 

Flickor Kadetter AVC -150-160

Guld: Wilma Hasselblad, Frölunda

Silver: Lisa Hasselblad, Frölunda

Brons: Nadine Boukhari, Bohuslän

 

Flickor Kadetter AVC +160

Guld: Mina Dahl, Partille

Silver: Frida Quist, Kungälv

Brons: Josefin Nilsson, Kungsbacka

 

Pojkar Kadetter NYB -150

Guld: Alex Ståhl, Frölunda

Silver: Simon Olsson, Billdal

Brons: Andreas Roussakis, Kungsbacka

 

Pojkar Kadetter NYB -160

Guld: Milton Bertelsen, Se-Jong

Silver: Linus Ljungholm, Mölnlycke

Brons: Adam Helamb, Frölunda

Brons: Jonathan Winsson, Partille

 

Pojkar Kadetter NYB +160

Guld: Samuel Zehlin, Frölunda

Silver: Sebastian Myrbäck, Torslanda

Brons: Ted Åman, Se-Jong

Brons: Leo Dirfors, Se-Jong

 

Pojkar Kadetter MA -150

Guld: Gabriel Andersson, Frölunda

Silver: Sebastian Rosvall, Lindome

Brons: Max Hammarén, Frölunda

 

Pojkar Kadetter MA -160

Guld: Josef Hoogendijk, Frölunda

Silver: Dabin Baker, Kungälv

Brons: Elliot Eliasson, Partille

 

Pojkar Kadetter MA +160

Guld: Lowe Andersson, Billdal

Silver: Malcolm Herlenius, Billdal

Brons: Max Kullbratt, Kungälv

Brons: Adam Krantz, Kungsbacka

 

Pojkar Kadetter AVC -160 & +160

Guld: Simon Petersson, Frölunda

Silver: Anton Hansson, Kärra

Brons: Karl Svantesson, Frölunda

 

Mönster

Flickor Miniorer NYB

Guld: Emilia Wedberg, Mölnlycke

Silver: Amanda Matsson, Trollhättan

Brons: Bianca Karlstedt, Torslanda

Brons: Jennifer Dölen, Kärra

 

Flickor Miniorer MA

Guld: Frida Sigemyr, Lindome

Silver: Linn Fingarsen, Kärra

Brons: Emma Gustafsson, Kärra

Brons: Avalon Hansson, Kärra

 

Pojkar Miniorer NYB

Guld: Emir Odobasic, Mölndal

Silver: Victor Schöön, Partille

Brons: Erik Åsroth, Bohuslän

Brons: Liam Hallonqvist, Frölunda

 

Pojkar Miniorer MA

Guld: Carl Markus Emanuelsson, Torslanda

Silver: Amadeus Cedergren, Lindome

Brons: Emil Fredrikson, Partille

Brons: Willhelm Herlenius, Billdal

 

Flickor Kadetter NYB

Guld: Manda Gisselgård, Torslanda

Silver: Ingrid Hassel, Se-Jong

Brons: Anja Zethraeus, Fighter

Brons: Sarah Norbeg, Kungälv

 

Flickor Kadetter MA

Guld: Laurine Boukhari, Bohuslän

Silver: Omnia Yousofi, Bohuslän

Brons: Alice Brännudd, Ale

Brons: Maya Brenton, Billdal

 

Flickor Kadetter AVC

Guld: Lisa Hasselblad, Frölunda

Silver: Mina Dahl, Partille

Brons: Moa Erlandsen, Kärra

Brons: Wilma Hasselblad, Frölunda

 

Pojkar Kadetter NYB

Guld: Sebastian Myrbäck, Torslanda

Silver: Björn Solér, Billdal

Brons: Leo Dirfors, Se-Jong

Brons: Gabriel Berggren, Frölunda

 

Pojkar Kadetter MA

Guld: Sebastian Rosvall, Lindome

Silver: Gabriel Andersson, Frölunda

Brons: Dabin Baker, Kungälv

Brons: Simon Blomgren, Torslanda

 

Pojkar Kadetter AVC

Guld: Anton Hansson, Kärra

Silver: Karl Svantesson, Frölunda

Brons: Robin Carlén, Kungälv

Brons: Samuel Berndtsson, Mölnlycke

 

Lag

Guld: Uddevalla Bohuslän , Bohuslän

Silver: Kärra Lag-1 , Kärra

Brons: Mölnlycke Lag 1 , Mölnlycke

 

Special Tekniker

Flickor Miniorer -140

Guld: Matilda Skoglund, Kungälv

 

Flickor Miniorer -150

Guld: Kordin Baker, Kungälv

Silver: Emma Gustafsson, Kärra

 

Flickor Miniorer +150

Guld: Emeliy Chung, Mölndal

Silver: Vendela Svensson, Kärra

 

Pojkar Miniorer -140

Guld: Isak Helgesson, Billdal

Silver: Kristoffer Axelsson, Stenungsund

Brons: Kelvin Szolnoky, Billdal

 

Pojkar Miniorer -150

Guld: Leo Wärff, Partille

Silver: Max Bryggman, Bohuslän

Brons: Timmy Johansson, Stenungsund

 

Pojkar Miniorer +150

Guld: Anton Johansson, Kärra

 

Flickor Kadetter -150

Guld: Julia Lindell, Kärra

Silver: Moa Erlandsen, Kärra

Brons: Omnia Yousofi, Bohuslän

 

Flickor Kadetter -160

Guld: Nivin Boukhari, Bohuslän

 

Flickor Kadetter +160

Guld: Mina Dahl, Partille

Silver: Johanna Norbeg, Kungälv

Brons: Maya Brenton, Billdal

 

Pojkar Kadetter -150

Guld: Simon Olsson, Billdal

 

Pojkar Kadetter -160

Guld: Simon Petersson, Frölunda

Silver: Karl Svantesson, Frölunda

Brons: Josef Hoogendijk, Frölunda

 

Pojkar Kadetter +160

Guld: Robin Carlén, Kungälv

Silver: Malcolm Herlenius, Billdal

Brons: Tobias Pontén, Partille